Informacje praktyczne

Rowerem na Bornholm

Przed wyruszeniem z domu proponujemy sprawdzenie stanu technicznego roweru. Można zrobić to samemu lub skorzystać z pomocy specjalistycznego warsztatu. Na rowerowy trekking warto zabrać zapasową dętkę, szprychy, preparat smarujący i linkę hamulcową.

Ponadto zabieramy ze sobą sakwy rowerowe ekonomicznie zapakowane, bidon i suchy prowiant / wystarczy za około 50/60 zł/.

W Danii rower jest bardzo popularnym i lubianym środkiem komunikacji a rowerzyści budzą duża sympatię. Kierowcy aut ustępują pierwszeństwa przejazdu – nawet jeśli sami mają pierwszeństwo :-).  Bardzo rzadko można spotkać nieuprzejmego kierowcę. Rowerzyści na Bornholmie mogą czuć się bezpiecznie i pewnie. Zapewnia to dobra infrastruktura ścieżek rowerowych oraz przyjazne zachowanie kierowców innych pojazdów.

Osoby zainteresowane chętnie skomunikujemy ze sobą mailowo w sprawie ewentualnej wspólnej podróży przez Polskę z rowerami na przystań promową w Kołobrzegu.  Jeśli jedziecie samochodem lub busem i macie możliwość zabrania ze sobą jeszcze jednej osoby w jedną lub obie strony również czekamy na Wasze informacje.

Przed wyruszeniem udostępniamy uczestnikom listę niezbędnych rzeczy do zabrania. Także nawet jeśli ktoś wyrusza na wyprawę rowerową pierwszy raz, może być spokojny o pakowanie. Służymy poradą. Na wyspie nocujemy na bardzo dobrze wyposażonym campingu o wysokim standardzie, gdzie dostępne są naczynia kuchenne, garnki, suszarki, kołdry. Nie musimy zabierać zatem ani śpiwora, ani naczyń do gotowania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s