Twórcze spotkania

Spotkania dają możliwość spontanicznej ekspresji i rozwijania wyobraźni. Trwają około 2 godzin i mają charakter fakultatywny. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Spotkanie pierwsze:„Moja perspektywa”. W trakcie tego mini pleneru zaprosimy Was do spaceru i wyszukania w otaczającym Was świecie symbolu charakteryzującego ten kawałek Waszego wewnętrznego świata, za sprawą którego znaleźliście się na wyprawie. Proponujemy zabawę z miniaturowym płótnem. Takie nasze malarskie haiku. Inspiracją i punktem wyjścia będzie otaczająca nas natura.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spotkanie drugie: Jacy jesteśmy? Jakie barwy i ich odcienie nosimy w sobie? Pobawimy się wspólnie paletą barw, poeksperymentujmy w jakich kolorach nam do twarzy. Każdy z nas jest inny, inne nosi w sobie barwy. Poszukamy inspiracji w sobie nawzajem. Możemy czerpać ze swojego bogactwa. Co 2 osoby to nie jedna a co 15 to…  . Będzie wesoło!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spotkanie trzecie: „O ludziach, którym urosły skrzydła – opowieść eksperymentalna”. To warsztat, który wielokrotnie realizowaliśmy w ramach Rozwojowo – Rozrywkowego Festiwalu: Progressteron. W trakcie tego warsztatu spotkamy się, by razem tworzyć i odkrywać to, co kryje się dla każdego z nas pod metaforą: „ROSNĄ MI SKRZYDŁA”. Przestrzeń wyspy otoczonej morzem, może stać się inspiracją do tego, by je rozwinąć. Zajmiemy się tworzeniem naszych barwnych skrzydeł. Przyjrzymy się co robić na co dzień, aby nie brakowało nam chęci, sił i czasu, by wprawiać je w ruch, szybować bez przeszkód i bezpiecznie lądować. Jak realizować nawet najbardziej „szalone” zamierzenia i plany? One rodzą się w naszej wyobraźni. Pomysł Arte Wypraw narodził się właśnie TU na Bornholmie :-).

Spotkania związane są  z tym, co trudne do zdefiniowania – z NASZĄ WYOBRAŹNIĄ. Rozwijanie wyobraźni może sprawić, że codzienna proza życia przybierze postać ulotnej poezji. Malarstwo, taniec, performance to takie formy, które pozwalają opowiadać o nas, o naszych doświadczeniach, planach i marzeniach za pomocą kodu. Wspólne odczytywanie go staje się przygodą pełną zaskakujących i odkrywczych znaczeń. Łatwiej podejmować nam wyzwania i realizować cele, które nazwałyśmy. Szukanie nowych perspektyw sprzyja większej elastyczności w myśleniu i działaniu.

Uwaga! Projekt nie ma charakteru artystycznego. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności twórczych. Wystarczy Wasza otwartość. Spotkania twórcze nie są obowiązkowe, w tym czasie można równie dobrze wylegiwać się na klifach albo leżeć z książką na trawie.

Projekty autorskie – Anna Sala.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s